Een oplettende bewoner van Pauwenkamp in Maarssenbroek heeft een melding gedaan van Aziatische hoornaars die op zijn bloemen vlogen. Omdat hij dit heeft doorgegeven, is een imker van de zoekgroep hoornaars het nest in Pauwenkamp op het spoor gekomen.
Het nest hangt hoog in een boom naast het Nifterlake college en zal zo snel mogelijk door een professional verwijderd worden.
Bedreiging voor biodiversiteit
Vanuit 1 nest kunnen tientallen nieuwe koninginnen geboren worden die volgend voorjaar stuk voor stuk een nieuw nest kunnen beginnen. Aziatische hoornaars zijn een bedreiging voor de biodiversiteit. 1 nest eet wel 11 kilo insecten op.
Als een nest laag hangt en verstoord wordt, kunnen ze ook een gevaar voor mensen opleveren. Meld het daarom als u aziatische hoornaars ziet. NB Europese hoornaars zijn geen bedreiging en beschermd.
Herken de Aziatische Hoornaar
Ontdek in de afbeelding hieronder hoe u een Aziatische Hoornaar kunt herkennen en een waarneming kunt doorgeven.
Nest in Vleuten
Eind augustus is in Vleuten na een lange zoektocht in Vleuten het nest van de Aziatische hoornaars gevonden. Zie artikel van rtvutrecht.nl
